Інгредієнти
- гречка (варена) – 200 г;
- варена «в мундирі» невелика картоплина – 1 шт.;
- яйце – 1 шт.;
- солодка паприка – 1 ч.л.;
- терті сухарики для котлет – 2 ст. л.;
- сіль на смак;
- терті сухарики для панірування котлет – 2 ст. л;
- Кетчуп Торчин для дітей від 3-х років.
Гречаники - це традиційна українська страва, можливо зараз дещо забута. Класично її готують з міксу гречки та меленого м’яса, але ми пропонуємо веганський варіант з гречки та картоплі. Так, можливо це смакове поєднання здається вам незвичним, але не відмовляйтесь від неї, не спробувавши, адже виходить цікава і смачна страва, яка дозволяє нам розширювати власні смакові горизонти.
Окремо зазначимо, що для приготування гречаників, ви можете використати гречку з холодильника яку не доїли вчора і дати їй другий шанс.
Використання формочок для випікання або створення гречаних котлет у вигляді фігурок (сердечок, зірочок) може перетворити звичайну страву на веселу гру. А завдяки додаванню кетчупу Торчин для дітей страва стає ще прикольнішою і соковитішою, з ніжними томатними нотками.
Спосіб приготування
- Спершу приготуйте всі інгредієнти. Відваріть гречку до готовності. Важливо не переварювати гречку, щоб вона зберігала форму і була розсипчастою (за бажанням додатково подрібнити, щоб зробити текстуру більш однорідною, особливо для маленьких дітей).
- Картоплю також відваріть «в мундирі» до готовності, охолодіть і очистіть від шкірки. Натріть її на дрібній тертці та змішайте з вареною гречкою. Картопля додає ніжність і зв'язує інгредієнти разом.
- Вбийте одне яйце, солодку паприку і терті сухарики для котлет. Усе ретельно перемішайте до отримання однорідної маси.
- Посоліть. Регулюйте кількість відповідно до ваших уподобань.
- Дайте суміші настоятися протягом 10 хвилин. Це дозволить інгредієнтам краще змішатися і поліпшить текстуру готових гречаників.
- З підготовленої суміші сформуйте невеликі котлетки. Розмір котлет можна варіювати залежно від ваших вподобань, але зазвичай вони повинні бути приблизно з долоню.
- Зверніть увагу, що гречані котлети за цим рецептом виходять дуже ніжними, тому при їх формуванні потрібно бути обережними, щоб вони не розпадалися. Панірування надає гречаникам хрустку скоринку під час запікання та дає змогу тримати форму.
- Викладіть на пергаментний папір та запікайте при слабкій температурі до світло-золотистого кольору.
Готові гречаники подавайте гарячими, поливши зверху. За бажанням, можете прикрасити свіжою зеленню або додати скибочку лимона для більш яскравого смаку.
Додайте до гречаників трохи тертого сиру всередину або обсмажені гриби. Але майте на увазі, що маленьким дітям можна гриби печериці в невеликій кількості. Гречаники можна навіть заморожувати та дістати за необхідності.
Поживна цінність в 100 г
Ккал | 140-150 |
Білки | 6 г |
Жири | 2 г |
Вуглеводи | 28 г |
Зазначена харчова цінність страв є розрахунковою та базується на авторитетних довідникових даних. Інформація про харчову цінність страв може бути використана для орієнтовного планування раціону.
Робімо страву
прикольною разом!
Це дуже легко!
Візьми кетчуп Торчин для дітей.
Додай до страви, щоб зробити її прикольною.
Як смачно, м-м-м!
Оксана Скиталінська
Оксана спочатку почала шлях в загальній хірургії, а у 2010 році вступила на катедру гастроентерології, дієтології та ендоскопії НМАПО ім. Шупика. Також Оксана є учасницею світових та європейських конгресів й конференцій. Має понад 30 років практики та підбирає харчування для пацієнтів відповідно до їх потреб.
Коментар лікаря-дієтолога
Ви здивуєтесь, але поєднання гречки, картоплі «в мундирі» та яйця — справжня знахідка для вашого організму! Це відмінне джерело високоякісного білка, харчових волокон, вітамінів групи B, калію та заліза. Калій допомагає нервовій системі працювати як годинник, підтримує нормальну функцію м’язів та кров’яний тиск. Залізо покращує роботу мозку, сприяє утворенню червоних кров’яних тілець та гемоглобіну, підтримує імунітет та зменшує втому.
Насолоджуйтеся смачними стравами!