Рецепти

Ніжна кабачкова ікра

Ніжна кабачкова ікра
Ніжна кабачкова ікра
Ніжна кабачкова ікра
Ніжна кабачкова ікра
Ніжна кабачкова ікра
prev
next
Ніжна кабачкова ікра

Інгредієнти:

  • кабачки – 3 кг;
  • цибуля – 500 г;
  • майонез Торчин® “Делікатесний” – 250 г;
  • сіль – 2 ст.
  • цукор – 0,5 ст.
  • соняшникова олія – 150 г;
  • томатна паста – 250 г;
  • перець – 0,5 ч. л.;
  • лавровий лист – 1 шт.

Смак кабачкової ікри, напевно, кожен із нас пам'ятає ще з дитинства. Рецепт знаменитої закуски з майонезом не зовсім традиційний, але підходить як для швидкого приготування, так і для консервації без оцту.

Рецепт ніжної кабачкової ікри: етапи приготування

Спробуйте приготувати кабачкову ікру за нашим рецептом – приготовлена вдома, вона виходить особливо смачною!

  1. Кабачки очистити від зерен і нарізати кубиками кабачки і відправити в миску. Туди додати подрібнену цибулю та все пюрувати за допомогою ручного блендера.
  2. У масу додати майонезу Торчин "Делікатесний", томатної пасти і добре все перемішати.
  3. Далі слід додати олію, перемішати.
  4. Поставити на невеликий вогонь та варити 60 хв, помішуючи.
  5. Додати запашний та чорний перець горошком.
  6. Посолити та додати цукор, лавровий лист.
  7. У стерилізовані банки акуратно залити готову кабачкову ікру та закрутити.

Способи стерилізації банок для консервування

Стерилізувати необхідно для повного знищення мікроорганізмів, які можуть призвести до так званого господарками “здуття та підривання кришок”. Відбувається це в результаті бродіння ніжної кабачкової ікри, яка більше за інші консервації схильна до цього явища.

Перед стерилізацією слід перевірити банки на наявність тріщин, сколів та інших дефектів. Використовуються лише цілі банки без будь-яких дефектів. Також слід переглянути і кришки на рівність поверхні, відсутність іржі та подряпин. Після цього вимийте їх за допомогою соди, гірчичного порошку чи господарського мила. Не рекомендується використовувати миючі засоби, тому що в них є хімічні добавки, які важко змити звичайною водою.

Кабачкова ікра буде якісно закатаною, якщо використовувати такі способи стерилізації:

  1. Стерилізація на пару над каструлею. Каструля наповнюється водою наполовину і ставиться до закипання. Потім у воду лягають кришки, а накривається вона друшляком, ситом або ґратами, на які зверху ставлять банки. Також для стерилізації банок на кабачкову ікру може використовуватися спеціальний стерилізатор, який нагадує кришку каструлі з одним або декількома отворами для шийки банок.
  2. Стерилізація банок у духовці. Банки ставляться на решітку або деко в холодну духовку шийкою вниз. Духовка включається на 100-110 ° C і стерилізується близько 20 хвилин. Залежно від обсягу банки час може бути різним. Після цього духовка вимикається, і вони потрібно, щоб вони постояли ще кілька хвилин до легкого охолодження.
  3. Стерилізація банок на пару чайником. Чайник наповнюється водою наполовину і кип'ятиться, у нього викладаються кришки. В отвір чайника вставляється шийка банки. Якщо банка маленька, вона поміщається на носик.
  4. Стерилізація банок у мультиварці або пароварці. Наповніть водою чашу і покладіть у неї кришки, потім увімкніть режим “на пару” і покладіть горлом вниз банки.
  5. Стерилізація банок у мікрохвильовій печі. У банки наливається 1,5-2 см води і ставляться у мікрохвильову піч. Вибирається максимальна потужність та встановлюється таймер на 3-5 хв. Вода всередині банки має закипіти, а самі банки покритися великими краплями. Після цього злийте воду і поставте сушитися на рушник шийкою вниз.
  6. Стерилізація окропом. Закип'ятіть чайник, налийте в банку невелику кількість гарячої води і прокручуйте по стінах, поки окріп не потрапить на всі стіни. Незалежно від способу стерилізації банок, ніжна кабачкова ікра ніколи не здувається і ви зможете взимку насолодитися смачною стравою.
Коментарі
Щоб залишити коментар необхідно Авторизуватися