Класичний гуляш: інгредієнти
Як готувати гуляш? Усе залежить від того, яка саме варіація страви вам більше подобається. Але ми сьогодні пропонуємо вам познайомитися з класичним рецептом гуляшу по-угорськи. Перш ніж готувати його, необхідно запастися такими інгредієнтами:
- картопля — 100 г;
- м’ясо, за класичним рецептом яловичина, — 120 г;
- ріпчаста цибуля — ½ шт. (приблизно 50 г);
- солодкий болгарський перець — 60 г;
- томати — 80 г;
- спеції: сіль, кмин, перець — на свій смак;
- зелень для подачі;
- рослинна олія — 2 ст.л;
- часник — 2 зубчики;
- кетчуп Торчин «Ніжний» — 2 ст.л;
- хліб — 30 г.
З розрахунку на таку кількість інгредієнтів у вас вийде ситний ароматний гуляш на одну людину. Якщо хочете приготувати порцію побільше, просто пропорційно збільшуйте обсяг продуктів.
Соковитий і ароматний гуляш: етапи приготування
Тепер переходимо до найцікавішого й розбираємося, як приготувати гуляш. Весь процес можна поділити на такі послідовні етапи:
- Підготуйте овочі: очистіть їх, промийте й наріжте на брусочки.
- Викладіть на сковорідку часник і цибулю, злегка обсмажте, додайте порізане на середні шматочки м’ясо.
- До основи гуляшу додайте картоплю й червоний перець. Посипте страву спеціями, зменшіть вогонь і тушкуйте приблизно 10 хвилин.
- Додайте в сковорідку кетчуп Торчин «Ніжний». Він поєднує в собі насичений смак томатів і аромат запашних спецій. Це надає страві не тільки насичений аромат, але та оригінальний смак.
- Бланшовані томати потрібно нарізати на дрібні шматочки та всипати до гуляшу.
- На останньому етапі залийте в сковорідку воду й додайте подрібнений руками на великі крихти хліб.
- Зменшіть вогонь до мінімуму, накрийте гуляш кришкою й готуйте 25–30 хвилин.
- Розкладіть порційно, прикрасьте зеленню й подавайте зі скибочкою свіжого хліба.
Готується страва досить довго — приблизно 1 годину. Однак воно виходить настільки ситним, пряним і насиченим, що точно варто кожну витрачену на нього хвилину. Гарячий гуляш зігріє в холодну погоду й подарує відчуття ситості надовго. Так що пробуйте й експериментуйте з різними варіаціями, щоб знайти рецепт, який сподобається вам і вашій родині.
Варіанти приготування гуляшу
Перш за все, готувати традиційний угорський гуляш, дізнаймося, які альтернативи страви існують. Більшість із них базуються на заміні основного м’ясного інгредієнта:
- Гуляш зі свинини, який готується з ошийка і виходить соковитим і ситним.
- Гуляш із курки. Це більш дієтичний варіант страви, у якості основи якої — ніжне куряче філе. З овочів у гуляш додають моркву, цибулю, томати, картопля.
- Гуляш із шинкою. Максимально простий і дуже ароматний обід. Просто обсмажте цибулю з нарізаною кубиками шинкою, додайте шматочки відвареної картоплі, томатну пасту й тушкуйте все кілька хвилин на повільному вогні.
Гуляш
Гуляш — це ситна гаряча страва угорської кухні, яка готується з простих інгредієнтів і відрізняється багатим смаком і ароматом. Весь секрет у поєднанні соковитого м’яса та різноманітності овочів: томатів, часнику, цибулі, перцю і т. д.
Як м’ясної основи в гуляш додають телятину або яловичину. Страва має два основних етапи приготування:
- обсмажування основних продуктів;
- тушкування м’яса з овочами та підливою на повільному вогні.
Подається гуляш як самостійна страва або ж до гарніру з картоплі, макаронних виробів, гречки або навіть рису.
У різних народів гуляш має свої аналоги: у татарської кухні — азу з яловичини, у грузинській — чанахи, у єврейській — чолнт.
Ми ж сьогодні підготували для вас класичний угорський рецепт і кілька цікавих альтернатив для творчих експериментів на кухні.