Інгредієнти:
- просіяне борошно вищого ґатунку — 3 склянки;
- цукор — 130 г;
- майонез Торчин® «Європейський» — 130 г;
- ванільний цукор — 5 г;
- дріжджі — 25 г;
- крохмаль — 1 ст. л.;
- тепле молоко — 125 мл;
- куряче яйце — 2 шт.;
- кориця — щіпка;
- мускатний горіх — щіпка;
- чорнослив — 30 г;
- курага — 40 г;
- родзинки — 40 г;
- цукрова пудра — 100 г.
Готуємо тісто для паски
Приготування паски потребує часу, але хіба є щось смачніше за духмяну домашню пасочку. Наш рецепт з додаванням майонезу забезпечить тісту більшу пористість та еластичність. Тісто з додаванням майонезу має більше шансів вийти вдало навіть у тих, хто тільки починає свій кулінарний шлях.
- Готуємо інгредієнти: заздалегідь достаємо яйця з холодильника, щоб вони набули кімнатної температури, молоко підігріваємо, щоб воно було теплим, приблизно 35С.
- Починаємо приготування опари. Гарно розтираємо дріжджі, додаємо до них столову ложку цукру та дрібку солі. Вливаємо тепле молоко, перемішуємо і всипаємо трохи більше ніж півсклянки борошна. Все це добре вимішуємо, так щоб опара була однорідної консистенції. За густотою вона має бути трохи рідкішою, чим тісто для оладків. Опару накриваємо зверху рушником та залишаємо в теплому місці підходити на 1,5 – 2,5 години.
- Коли опара буде готова, починаємо другий етап приготування тіста для паски. Яйця збиваємо з цукром і ванільним цукром. Окремо змішуємо майонез з крохмалем. З’єднуємо опару, яєчну і майонезну суміш, ретельно перемішуємо.
- Попередньо промиті, висушені та подрібнені чорнослив, курагу і родзинки додаємо до тіста.
- Всипаємо 2,5 склянки муки, замішуємо густе тісто.
- Готуємо формочки для паски: кладемо на дно форми пергамент, змащуємо олією та посипаємо мукою.
- У формочки кладемо тісто, приблизно так, щоб заповнити половину форми та залишаємо форми відстоятись на деякий час, щоб тісто піднялось до бортиків форми.
- Коли тісто піднялось, ставимо форми з тістом у духову шафу, попередньо розігріту до 180С. Випікаємо близько 60 хвилин. Готовність паски перевіряємо дерев’яною шпажкою, вона має біти повністю сухою.
Готову паску ставимо охолонути і після приступаємо до самого творчого етапу – оздоблення паски.
Як прикрасити паску
На цьому етапі ви можете дати волю своїй фантазії. Найпростішим варіантом оздоблення, але від цього не менш гарним, буде присипати пасочку цукровою пудрою.
Одним з найпопулярніших варіантів оздоблення є покриття глазур’ю. Глазур може бути цукрова або білкова. Білкова готується за таким рецептом: 1 білок збиваємо з 100 г цукрової пудри та 1 ч.л. лимонного соку. Для приготування цукрової глазурі, потрібно 200 г цукру змішати з 75 мл води та 1 ч.л. лимонного соку, та нагрівати на слабкому вогні до повного розчинення цукру і утворення густого сиропу.
Ще один смачний вид глазурі – шоколадна. Вона може бути з чорного, молочного, або білого шоколаду. Для цього оберіть шоколад на ваш смак, та розтопіть його на водяній бані.
Ну і звичайно, ви можете залишити паску без оздоблення, просто з рум’яною скориночкою.
Секрети вдалих пасок
З випічкою пасок пов’язано дуже багато повір’їв та забобонів. Дехто вважає, що паски треба випікати в повній тиші та тільки на одинці. Але так як основа паски у більшості випадків дріжджове тісто, то секрет смачних пасок лежить у дотримуванні основних вимог при роботі з дріжджовим тістом.
- При приготуванні тіста всі рідкі інгредієнти мають бути теплими, інакше дріжджі можуть втратити свої властивості і тісто не зійде.
- Ставте паски в гарно розігріту духовку. Якщо не слідувати цьому правилу, паска може пригоріти.
- Доставати паску з форми потрібно після того, як вона охолоне, щоб не порушити форму.
- Намагайтесь не відкривати духову шафу, поки випікається паска, тому що тісто може осісти.
- Для пишності тіста, завжди просіюйте муку, та добре й тривало вимішуйте тісто.
Смачної вам паски!