Інгредієнти:
- майонезний соус Торчин® «З часником» – 180 г;
- корінь селери – 500 г;
- арахіс – 100 г;
- чебрець – 1 ч. л.;
- сіль, перець – на смак;
- сир пармезан (сухий твердий) – 100 г;
- цукор – 1 ст. л.
Гратен – окрім того, що це назва страви, саме слово «гратен» означає спосіб приготування (запікання), який широко застосовується у французькій кухні. Особливість цієї страви полягає в поєднанні ніжної, ароматної селери з хрусткими горіхами, що створює цікавий контраст смаків.
Запечена до золотистої скоринки під вершково-сирним соусом, селера набуває нового, більш насиченого смаку. Горіхи додають не лише хрусткість, але й тонкі нотки солодкості та горіхового аромату. Цей гратен стає ідеальним гарніром або самостійною стравою, яка здатна здивувати та порадувати навіть найвибагливіших гурманів.
Ми пропонуємо урізноманітнити традиційний рецепт і приготувати овочевий гратен з кореня селери, запеченого в майонезному соусі Торчин® «З часником» із додаванням пармезану, спецій та під сирною скоринкою.
Етапи приготування
- Очистьте і наріжте тонкими скибочками корінь селери.
- Посоліть, поперчіть, додайте цукор, майонезний соус Торчин® «З часником», чебрець та тертий сир – ретельно все перемішайте, щоб кожна скибочка селери покрилася соусом та спеціями.
- Подрібніть арахіс. Якщо у вас немає арахісу, можете взяти будь-які інші горіхи.
- Викладіть скибочки селери у форму для запікання, посипте тертим сиром та горіхами. Зверху покладіть гілочку чебрецю.
- Накрийте фольгою. Запікайте 40 хвилин за температури 180 градусів. Після цього, зніміть фольгу і запікайте ще 15–25 хвилин до утворення рум’яної скоринки.
Гратен з селерою та горіхами готовий! Подавайте його гарячим як самостійну страву або як гарнір до основної страви.
Варіації приготування
Найчастіше гратен готують з картоплі, що запечена у вершковому соусі з пряними травами та часником під сирною скоринкою. Така страва має сподобатись не тільки дорослим, а навіть дітям.
Існують й інші варіації приготування з використанням різних компонентів. Наприклад, широко відомі м’ясні та рибні гратени, які доповнюються твердими сортами сиру та овочами. Для них овочі краще вибирати не надто соковиті, більш м’ясисті, оскільки рідина під час приготування не випаровується, і страва не буде тримати форму. Можна за бажанням додати моркву, шпинат, гриби, цвітну капусту, гарбуз.
Готувати страву зручно в горщиках і у будь-яких глибоких формах. Це дасть змогу отримати скоринку, яка зберігатиме всередині ароматні соки страви.
Скористайтеся порадами від Торчин і знайдіть свій ідеальний рецепт гратена.